KGM43BCG1H103GV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43BCG1H103GV
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 10000PF 50V NP0 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.050" (1.27mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF