KGM43FR71H225KS
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43FR71H225KS
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF