KGM43FR72H104KV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43FR72H104KV
Description:
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
In Stock : 950
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.090" (2.29mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF