KGM43JCG1E104KV
KYOCERA AVX
Product No:
KGM43JCG1E104KV
Description:
CAP CER SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.110" (2.79mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF