KGQ05FCG1H100FH
KYOCERA AVX
Product No:
KGQ05FCG1H100FH
Description:
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
In Stock : 17393
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 pF