KPCIEX-SM1-36BK30
Kycon, Inc.
Product No:
KPCIEX-SM1-36BK30
Description:
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Mfr Kycon, Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)