KPCIEX-T164-1BK30
Kycon, Inc.
Product No:
KPCIEX-T164-1BK30
Description:
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Number of Rows 2
Number of Positions 164
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Mfr Kycon, Inc.
Pitch 0.039" (1.00mm)