LBMGA160808T470RG
Taiyo Yuden
Product No:
LBMGA160808T470RG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FERRITE BEAD 47 OHM 0603 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm
Impedance @ Frequency 47 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.039" (1.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series LBMG
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3.5A