LBMGA321616T501NG
Taiyo Yuden
Product No:
LBMGA321616T501NG
Description:
FERRITE BEAD 500 OHM 1206 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 70mOhm
Impedance @ Frequency 500 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.071" (1.80mm)
Series LBMG
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 2A