LBMGA452525T102NG
Taiyo Yuden
Product No:
LBMGA452525T102NG
Description:
FERRITE BEAD 1K OHM 1810 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 60mOhm
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Height (Max) 0.110" (2.80mm)
Series LBMG
Package / Case 1810 (4525 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A