Home / Fixed Inductors / LBRNJ10165GL4R7NN
minImg
LBRNJ10165GL4R7NN
Taiyo Yuden
Product No:
LBRNJ10165GL4R7NN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.88A 13.5 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5.88 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.2mOhm
Inductance 4.7 µH