Home / Fixed Inductors / LBXND5050MKT3R3MMG
minImg
LBXND5050MKT3R3MMG
Taiyo Yuden
Product No:
LBXND5050MKT3R3MMG
Description:
FIXED IND 3.3 UH 1.45A 0.192 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.45 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm
Inductance 3.3 µH
Series LBXN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 48MHz