LCMGA160808T471RG
Taiyo Yuden
Product No:
LCMGA160808T471RG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 150mOhm
Impedance @ Frequency 470 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.035" (0.90mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series LCMG
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 1A