LCR2512-R047JT
Venkel
Product No:
LCR2512-R047JT
Manufacturer:
Venkel
Package:
2512
Description:
RES 47M OHM 5% 2W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 47 mOhms
Series LCR
Power (Watts) 2W