Home / Fixed Inductors / LCRNJ10145GL1R0NN
minImg
LCRNJ10145GL1R0NN
Taiyo Yuden
Product No:
LCRNJ10145GL1R0NN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 1UH 8.9A 5.9 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 12.54A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 8.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 4.9mOhm
Inductance 1 µH