Home / Fixed Inductors / LCRNJ12555GL681MN
minImg
LCRNJ12555GL681MN
Taiyo Yuden
Product No:
LCRNJ12555GL681MN
Description:
FIXED IND 680UH 610MA 1.044 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 480mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 610 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 870mOhm
Inductance 680 µH