Home / Fixed Inductors / LCRNJ12575GL330MN
minImg
LCRNJ12575GL330MN
Taiyo Yuden
Product No:
LCRNJ12575GL330MN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 33UH 3.48A 46.8MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.309" (7.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.48 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 39mOhm
Inductance 33 µH