Home / Fixed Inductors / LCRNJ12575GL470MN
minImg
LCRNJ12575GL470MN
Taiyo Yuden
Product No:
LCRNJ12575GL470MN
Description:
FIXED IND 47UH 2.95A 61.8MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.309" (7.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.95 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 51.5mOhm
Inductance 47 µH