Home / Fixed Inductors / LGJ7045TC-680M-D
minImg
LGJ7045TC-680M-D
TDK Corporation
Product No:
LGJ7045TC-680M-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 68UH 950MA 210MOHM SMD
In Stock : 625
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 950 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 210mOhm
Inductance 68 µH