Home / Pads, Sheets / LI98-1120-12-0.15
minImg
LI98-1120-12-0.15
t-Global Technology
Product No:
LI98-1120-12-0.15
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 1.12MX12MM W/ADH WHITE
In Stock : 4
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Color White
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 1.12m x 12.00mm
Material Acrylic Elastomer
Thermal Conductivity 0.9W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0060" (0.152mm)