Home / Pads, Sheets / LI98CN-100-100-0.18
minImg
LI98CN-100-100-0.18
t-Global Technology
Product No:
LI98CN-100-100-0.18
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 100MMX100MM W/ADH WHT
In Stock : 338
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Square
Thermal Resistivity -
Color White
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 100.00mm x 100.00mm
Material Acrylic Elastomer
Thermal Conductivity 2.0W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0070" (0.178mm)