LK10051R0M-T8
Taiyo Yuden
Product No:
LK10051R0M-T8
Package:
0402
Description:
FIXED INDUCTOR SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 20 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 20 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 640mOhm Max
Inductance 1 µH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 60MHz