LK10051R8M-TV
Taiyo Yuden
Product No:
LK10051R8M-TV
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 1.8UH 20MA 1.16OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 20 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 20 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.16Ohm
Inductance 1.8 µH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 45MHz