LK212547NM-T
Taiyo Yuden
Product No:
LK212547NM-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
0805 (2012 Metric)
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 47NH 300MA 100MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 15 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 47 nH
Series LK
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 320MHz