LK2125R10K-TV
Taiyo Yuden
Product No:
LK2125R10K-TV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
0805
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED INDUCTOR SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 20 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 100 nH
Series LK
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 235MHz