LK32163R9J-T
Taiyo Yuden
Product No:
LK32163R9J-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED INDUCTOR SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Series LK
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 38MHz