Home / Fixed Inductors / LLQNA251818T1R5M
minImg
LLQNA251818T1R5M
Taiyo Yuden
Product No:
LLQNA251818T1R5M
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.4A 91 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm
Inductance 1.5 µH
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz