Home / Fixed Inductors / LLQPA322525T4R7MR
minImg
LLQPA322525T4R7MR
Taiyo Yuden
Product No:
LLQPA322525T4R7MR
Package:
1210
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.01A 130MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.01 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series LLQPA
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 70MHz