Home / Fixed Inductors / LLQPB251810T3R3M
minImg
LLQPB251810T3R3M
Taiyo Yuden
Product No:
LLQPB251810T3R3M
Package:
1007
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 3.3UH 700MA 286MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm
Inductance 3.3 µH
Series LLQPB
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 70MHz