Home / Fixed Inductors / LLRNJ12565GL100MMY
minImg
LLRNJ12565GL100MMY
Taiyo Yuden
Product No:
LLRNJ12565GL100MMY
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 10UH 4.75A 23.88 MOHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.96A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.75 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19.9mOhm
Inductance 10 µH