Home / Fixed Inductors / LLRNJ12565GL680MMY
minImg
LLRNJ12565GL680MMY
Taiyo Yuden
Product No:
LLRNJ12565GL680MMY
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 68UH 2.3A 93 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.78A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 77.5mOhm
Inductance 68 µH