Home / Fixed Inductors / LLXBH10050HL3R8N
minImg
LLXBH10050HL3R8N
Taiyo Yuden
Product No:
LLXBH10050HL3R8N
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 3.8UH 6.8A 16.9MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 7.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13mOhm
Inductance 3.8 µH
Series LLXB
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 26MHz