Home / Fixed Inductors / LLXND3030QKT330MNG
minImg
LLXND3030QKT330MNG
Taiyo Yuden
Product No:
LLXND3030QKT330MNG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1212
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 33UH 400MA 936MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 780mOhm
Inductance 33 µH
Series LLXN
Type Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 18MHz