Home / Fixed Inductors / LLXND5050MKT150MMG
minImg
LLXND5050MKT150MMG
Taiyo Yuden
Product No:
LLXND5050MKT150MMG
Description:
FIXED IND 15UH 640MA 804MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 670mOhm
Inductance 15 µH
Series LLXN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 22MHz