Home / Fixed Inductors / LLXNE3030MKT3R3MN
minImg
LLXNE3030MKT3R3MN
Taiyo Yuden
Product No:
LLXNE3030MKT3R3MN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1212
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.21A 120MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.21 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm
Inductance 3.3 µH
Series LLXN
Type Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 61MHz