Home / Fixed Inductors / LLXPD2020KKT1R5M0G
minImg
LLXPD2020KKT1R5M0G
Taiyo Yuden
Product No:
LLXPD2020KKT1R5M0G
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.45A 100MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Current - Saturation (Isat) 1.35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.45 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm
Inductance 1.5 µH