LMCI0201-10NJT
Venkel
Product No:
LMCI0201-10NJT
Manufacturer:
Venkel
Package:
0201
Description:
FIXED IND 10NH 160MA 800MOHM SMD
In Stock : 45000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm
Inductance 10 nH
Series LMCI
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.8GHz