LMCI0201-47NJT
Venkel
Product No:
LMCI0201-47NJT
Package:
0201
Description:
FIXED IND 47NH 100MA 2.6 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 11 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm
Inductance 47 nH
Series LMCI
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz