LMCI1608-R47JT
Venkel
Product No:
LMCI1608-R47JT
Package:
0603
Description:
FIXED IND 470NH 150MA 3.6OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 8 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm
Inductance 470 nH
Series LMCI
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 250MHz