Home / Fixed Inductors / LMDND3030KKT3R3MM
minImg
LMDND3030KKT3R3MM
Taiyo Yuden
Product No:
LMDND3030KKT3R3MM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1212
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 3.3 UH 1.35A 0.248 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.35 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 248mOhm
Inductance 3.3 µH