LMK063BJ333KP-F
Taiyo Yuden
Product No:
LMK063BJ333KP-F
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 0.033UF 10V X5R 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.015" (0.39mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.033 µF