LMMCG451611T230NG
Taiyo Yuden
Product No:
LMMCG451611T230NG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FERRITE BEAD 23 OHM 1806 1LN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 14mOhm
Impedance @ Frequency 23 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Height (Max) 0.051" (1.30mm)
Product Status Active
Ratings -
Series LMMC
Package / Case 1806 (4516 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3.5A