LMR063B7222MP-F
Taiyo Yuden
Product No:
LMR063B7222MP-F
Description:
CAP CER 2200PF 10V X7R 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2200 pF