Home / Fixed Inductors / LMXND2020MKT3R3M0G
minImg
LMXND2020MKT3R3M0G
Taiyo Yuden
Product No:
LMXND2020MKT3R3M0G
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 3.3 UH 1A 0.228 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.02 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm
Inductance 3.3 µH