Home / Fixed Inductors / LMXND5050WKT220MMG
minImg
LMXND5050WKT220MMG
Taiyo Yuden
Product No:
LMXND5050WKT220MMG
Description:
FIXED IND 22 UH 0.9A 0.312 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 260mOhm
Inductance 22 µH
Series LMXN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 17MHz