Home / Fixed Inductors / LMXND5050XKT330MMG
minImg
LMXND5050XKT330MMG
Taiyo Yuden
Product No:
LMXND5050XKT330MMG
Description:
FIXED IND 33 UH 0.8A 0.2925 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 225mOhm
Inductance 33 µH
Series LMXN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz