Home / Fixed Inductors / LMXNE3030KKT3R3MN
minImg
LMXNE3030KKT3R3MN
Taiyo Yuden
Product No:
LMXNE3030KKT3R3MN
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1212
Batch:
Datasheet:
Description:
FIXED IND 3.3 UH 1A 0.156 OHM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.03 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm
Inductance 3.3 µH
Series LMXN
Type Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 64MHz