LQ156M1LG21
Sharp Microelectronics
Product No:
LQ156M1LG21
Description:
LCD TFT 15.6" 1920X1080 FHD
User Guide
Touchscreen -
Viewing Area 344.16mm W x 193.59mm H
Dot Pixels 1920 x 1080
Display Mode Transmissive
Product Status Obsolete
Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
Diagonal Screen Size 15.6" (396.24mm)
Series -
Display Type TFT - Color
Backlight LED - White
Background Color -
Mfr Sharp Microelectronics
Dot Size -
Package Tray
Interface LVDS
Dot Pitch 0.18mm W x 0.18mm H