LQ201U1LW31
Sharp Microelectronics
Product No:
LQ201U1LW31
Description:
LCD TFT 20.1" 1600X1200 UXGA
User Guide
Touchscreen -
Viewing Area 408.00mm W x 306.00mm H
Dot Pixels 1600 x 1200 (UXGA)
Display Mode -
Product Status Obsolete
Graphics Color -
Diagonal Screen Size 20.1" (510.54mm)
Series -
Display Type TFT - Color
Backlight LED - White
Background Color -
Mfr Sharp Microelectronics
Dot Size -
Package Tray
Interface LVDS
Dot Pitch 0.26mm W x 0.26mm H