LSMGA160808T600RG
Taiyo Yuden
Product No:
LSMGA160808T600RG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
In Stock : 340
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 25mOhm
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max) 0.035" (0.90mm)
Product Status Active
Ratings -
Series LSMG
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 3A